Novogodišnji koncert hora Javne predškolske ustanove „Pčelica“ održan je sinoć u prazničnoj i svečanoj atmosferi u sali niškog Narodnog pozorišta. Mališani su pesmom, osmehom i iskrenom radošću poslali najlepšu novogodišnju poruku i pokazali koliko su muzika i zajedništvo važni od najranijeg uzrasta.
„Prvi put na sceni našao se hor od 60 učesnika iz svih vrtića. Repertoar je sastavljen od pobedničkih pesama Festivala dečije pesme „Zlatna pčelica“ i naravno prazničnih, novogodišnjih pesama. Ovaj koncert je naš poklon roditeljima i svim prijateljima dece i naše ustanove“, izjavila je direktorica ustanove Tatjana Nikolić i zahvalila se svima na trudu koji ulazu da deca odrastaju u zdravom i bezbednom okruženju ispunjenom pravim vrednostima.
Dirigentica hora, saradnik za muzičko vaspitanje Ivana Đurđanović Filipović predano je radila sa najtalentovanijom decom iz svih vrtića i rezultat višemesečnog rada nagrađen je ovacijama.
Muzička pratnja horu bili su istaknuti umetnici, docent na Fakultetu umetnosti dr umetnosti Bojan Mladenović, klavir, profesor Muzičke škole Marko Radojković, gitara, i solista Stefan Mladenović.
Novogodišnji koncert je još jednom potvrdio da „Pčelica“ neguje kulturno-umetničke aktivnosti i podstiče svestrani razvoj dece uz snažnu saradnju sa roditeljima i lokalnom zajednicom.
Koncert je završen zajedničkom pesmom hora i publike i željom za zdravu, srećnu i uspešnu Novu godinu.

