ЈПУ „Пчелица“ у систему Раних интервенција који су подржава Фондација за отворено друштво и УНИЦЕФ у Србији

Јавна предшколска установа „Пчелица“ укључена је марта месеца 2019. године у систем Раних интервенција  који су подржава Фондација за отворено друштво и УНИЦЕФ у Србији.
Наша Установа заједно са Развојним саветовалиштем Дома здравља и Центром за социјални рад чини транс дисциплинарни тим.

Тим  пружа подршку  породици, оснажује их и јача њихове родитељске компетенције. Улога родитеља је веома значајна за развој и добробит детета. Они најбоље познају своје дете и имају највећи утицај на његов развој.  Свака породица има свог примарног пружилаца усуга иза кога стоји читав тим професионалаца.

Сама интервенција се одвија у природном окружењу како код куће тако и у вртићу.

Родитељи истичу да кроз наш вид подршке се осећају сигурније, знају да нису сами са својим проблемом и да у сваком моменту могу да се ослоне на нас.

Facebook видео