Предшколци из 28 вртића ЈПУ „Пчелица“ били су део кроса РТС „Кроз Србију“

На знак министарке просвете Снежане Ђукић Дејановић, 1009 малишана било је на старту 33. РТС кроса.

„Спремно смо дочекали почетак трке, јер се код нас током целе године велика пажња поклања физичкој активности и спортском духу код деце. Учимо их да буду фер играчи и да дају максимум, а резултати сами долазе“, изјавила је директорица установе Светлана Митић и честитала деци, васпитачима и стручним сарадницима на одличној организацији.

Најстарији предшколци трчали су у двориштима вртића. Одржане су по две трке, посебно за дечаке и девојчице. За прва три места обезбеђене су дипломе од организатора Кроса на нивоу Србије. Генерални покровитељ РТС кроса „Кроз Србију“ је Министарство просвете уз подршку Спортског савеза Србије.