ЈПУ “Пчелица” спремна је за дочек малишана и своја врата ће отворити у понедељак 11.05.2020.

•Понављамо да је за полазак малишана потребна потврда послодавца је родитељ радно ангажован у установама, фабрикама, фирмама..
• Такође, потребна је потврда изабраног педијатра да је дете здраво и да може у колектив. Обе потврде донети у понедељак 11.05.2020.
•Дете у вртић доводи један од родитеља. То не могу уместо њих урадити баке, деке, чланови шире породице или комшије.
•Само по један родитељ улази у унутрашњост вртића и дете предаје сестри на превентивној здравственој заштити(тријажној сестри). На тај начин спречавамо прекомеран број људи у вртићу. Сестра на ПЗЗ ће на лицу места проверити здравствено стање детета. Препорука је да дете код којих је родитељ уочио неке промене ( кашаљ, температура, кијавица, мучнина, дијареја, почетак коњуктивита па чак и промене расположења-плачљивост и раздражљивост) ипак остану код куће.
•Подсећамо да су сви вртићи, све просторије( радне собе, холови, тријаже, дворишта) дезинфиковани и спремни за почетак рада. Сва средства са којима деца свакодневно долазе у контакт апсолутно је све чисто и безбедно за коришћење. ЈПУ “Пчелица” обезбедила је заштитну опрему и средства за дезинфекцију.
•Радно време вртића је сваког радног дана од 6-16h. Родитељи децу доводе до 8:20 и по њих могу доћи по отварању капија дакле, већ од 14:30.
•Апелујемо на родитеље да носе маске и рукавице, да поштују све прописане мере и препоруке. Рачунамо на њихову сарадњу и позивамо се на њихову одговорност. Сада више него икада требамо бити уједињени у мисији очувања здравља наше деце.