Нови вртић „Цветић“ у Новом Селу

Још једна звездица засијала је на небу предшколства у Нишу. У насељу 9. мај отворен је новоизграђени вртић „Цветић“.

“Цветић“ је раширио латице на простору од 800 квадратних метара, а од 01. септембра слетеће око 130 малених пчелица.

Вртић је изграђен заједничким средствима ЈПУ „Пчелица“, града Ниша и Фондације „Новак Ђоковић“.

Град је у овај објекат уложио 44 милиона динара, Фондација је опремила радне собе намештајем и дидактиком, а „Пчелица“ осталом опремом за несметан рад.

„За нас је ово велики дан, јер је отворен нови вртић који ће примити 120 до 130 малишана узрасних група од јаслене до предшколске. „Цветић“ нам много значи, јер отварањем овог вртића биће растерећени капацитети градских вртића“, изјавила је директорица ЈПУ „Пчелица“ Светлана Митић.

За музичко сценски доживљај побринули су се васпитачи и деца ЈПУ „Пчелица“ и Гоца Тржан.