Стручни скуп „Предшколска установа као професионална заједница учења – иновације, изазови и перспективе“

Од 13. до 14. маја у Алексинцу, у организацији Академије васпитачко – медицинских струковних студија, Одсек васпитачких студија Алексинац, одржан је стручни скуп „Предшколска установа као професионална заједница учења – иновације, изазови и перспективе“.

ЈПУ Пчелица представила се пројектом „Живот у вртићу кроз развијање реалног програма„, аутори и реализатори васпитачи Тања Маринковић и Милица Петровић. Рад је био запажен и високо оцењен од стране свих присутних као пример добре праксе. У пленарном делу скупа говорили су еминентни професори, а међу њима и Биљана Којовић и Марија Белензада из Министарства просвете Републике Србије.

Други пројекат којим се представила ЈПУ Пчелица је „Живот у вртићу у дигиталној ери“ у оквиру теме ,,Дигиталне технологије у предшколству”, аутори и реализатори васпитачи Милица Митић и Милица Петровић. Присутни учесници скупа похвалили су рад и истакли пројекат као пример добре праксе.